Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Schmitt disszertációja

Itthon MLF

Kerülő úton törhet az élre Schmitt sokat hibázó jobbkeze

Fontos kormányzati pozícióba kerülhet Schmitt Pál legfontosabb támasza. A hírek szerint helyettes államtitkári posztra kinézett Kiss Norbert két évig vezette az államfő hivatalát, amely 2010 óta hibát hibára halmozott, és képtelen volt kezelni Schmitt bakijait. Fideszes források szerint Kiss az utolsó percig szorgalmazta, hogy a nyilvánvaló botrány ellenére az idős köztársasági elnök a doktori-ügyben „küzdjön az igazáért”.

Itthon M. László Ferenc

A Schmitt-doktori opponense: a jelentés engem igazol

Egyetlen hónap alatt zavarták le 1992-ben Schmitt Pál doktori védését a Testnevelési Egyetemen. A tényfeltáró bizottság szerint még a védés előtt a témavezetőnek vagy a bírálóknak már a felkészülés idején kellett volna felhívnia a szakszerűtlen forráskezelésre a doktoráló figyelmét, de az egyik opponens azt mondta, ők már bekötve, készen kapták a disszertációt.

Itthon hvg.hu

Akik Schmitt kisdoktorijáról döntöttek

Az államfő 1992-es kisdoktori disszertációját vizsgáló és a plágium tényét elismerő bizottság több tagja is kapcsolatba került a korábban Schmitt vezette MOB-bal, vagy annak valamilyen szervezetével. Összegyűjtöttük, ami a bizottság tagjairól tudható.

Itthon hvg.hu

Schmitt kimosdatására készülnek a Fideszben

Nem tartanak a Fideszben a Schmitt Pál doktoriját vizsgáló bizottság szerdai jelentésétől, de az államfő elleni támadások folytatására számítanak, ami egyes kormánypárti politikusok szerint ellehetetlenítheti hosszú távon az államfőt. Ahogy Schmitt 2010-es jelölésekor, most is Orbán Viktor fog dönteni, akinek viszont komoly presztízsveszteséget jelentene az államfő leváltása. A fideszesek fokozódó izgalommal várják a március 28-i bejelentést.

Itthon hvg.hu

Schmitt Pál mosakodik, de hiába - íme, az akkori szabályok

A köztársasági elnök a BruxInfónak adott szerdai nyilatkozatában „messzemenőkig” visszautasította a doktori értekezésével kapcsolatos plágiumvádakat. A nyilatkozat alapján, úgy tűnik, az államfő nincs tisztában a plágium fogalmával. Hiába hivatkozik arra Schmitt, hogy a dolgozata megfelelt a 20 évvel ezelőtti elvárásoknak, mind az akkori törvények, mind az egyetem akkori szabályzata a tudományos fokozat megszerzésének feltételként szabta az önálló kutatást, a tudósok, akadémikusok pedig 1992-ben is a legsúlyosabb vétségnek tartották a plagizálást.